כיצד לבחור שם דומיין לעסק?

בחירת שם כתובת האתר (דומיין) היא שלב חשוב בתהליך הקמת האתר. הדומיין מהווה למעשה את שער הכניסה לאתרכם ויש לבחור את שמו בחוכמה.

פורסם בתאריך: 8/4/2016

מהו שם דומיין? שם דומיין, או בעברית "שם מתחם", הינו צירוף של אותיות ומספרים המוקצים ע"י רשם הדומיינים לשימושם של חברות ואנשים פרטיים.

 

חשיבות הדומיין לעסקים - הדומיין, הלכה למעשה, הינו כתובתו האינטרנטית של העסק, ובמרבית המקרים גם סיומת כתובת המייל של בעל העסק. לשם הדומיין של האתר שלכם יש השפעה גדולה מאוד על האופן בו גולשים ימצאו ויזכרו את האתר, ועל כן בבואנו לבחור את הדומיין בו נשתמש עבור אתר האינטרנט שלנו עלינו להשקיע מחשבה ותכנון.

 

5 טיפים לבחירת דומיין:

 

קצר וקולע - רצוי כי שם הדומיין יהיה מצד אחד לא ארוך מידי על מנת שיאפשר לגולשים לקלוט אותו בקלות ולזכור אותו לאורך זמן, ומצד שני קולע- קרי, שיבטא בצורה הטובה ביותר את ,תחום עיסוקו של העסק. בהקשר זה ניתן לבחור שם דומיין הזהה לשם העסק או לחילופין כזה המתאר את תחום עיסוקו.

קל להבנה ואיות – בחרו שם דומיין, אשר תוכלו למסורו בע"פ  ויהיה קל לבן השיח לזכורו. לדוגמא- שם כגון: "שמיים כחולים" ניתן לאיות באנגלית בצורות רבות ויקשה המשתמש להבין מה כתובת האתר.

 

סיומת הדומיין – אלא אם יש לכם סיבה ממש טובה, אל תתחכמו! תבחרו דומיין בסיומת com או co.il.

אם העסק שלכם הוא ישראלי, בעברית, ופונה לשוק הישראלי בלבד, מומלץ להשתמש בסיומת co.il. עסק אשר פונה לשוק מחוץ לישראל או מעוניין למתג עצמו ככזה, יבחר בסיומת com.

 

שימוש במקפים ומספרים – ככלל לא מומלץ להשתמש במקפים או מספרים בדומיין. שימוש במקף יכול להיות בעת רכישת דומיין ארוך אשר הוא יהיה קריא יותר עם הפרדה על ידי מקף. שימוש במספר מקובל כאשר משתמשים בספרה 4 כדי לתאר את המילה "for", לדוגמא: "car4sale".

 

שם החלומות שלכם תפוס? – אל תתייאשו, אם השם ממש חשוב לכם, אפשר שהוא פנוי בסיומת אחרת (במקרה זה עליכם לבחון כי השם אותו אתם בוחרים לא מפר סימן מסחר כלשהו ואינו מקים נגדכם עילת תביעה). אופציה נוספת היא להוסיף לשם הקדמה כגון "my" או "the" וכדו'.

יש לכם פרוייקט שתרצו להתניע? תנו לצוות שלנו לייצר לכם חזות ברשת.

מאמרים.

 

שלח

שם מלא:

שדה חובה.

תודה רבה!

פנייתכם התקבלה ונשלחה בהצלחה.

טלפון:

שדה חובה.

אי-מייל:

שדה חובה.

דברו איתנו

נשמח לעמוד לשירותכם בכל שאלה.

הודעה:

שדה חובה.

 שרות לקוחות בימים א׳ עד ה׳ בין השעות 9:00-16:00
office@armadil.co.il

שרות לקוחות בימים א׳ עד ה׳ בין השעות

9:00-15:30
office@armadil.co.il

עיצוב אתרים